رفع بوی بد فاضلاب، دستشویی، حمام، توالت و چاهک آشپزخانه

قبل از هر چیز باید بدانیم بوی بد فاضلاب ناشی از چیست: گاز هایی که در فاضلاب به وسیله فعل و انفعالات شیمیایی تولید می شوند و رایج ترین آنها سولفید هیدروژن است دارای بوی بسیار بد و زننده ای هستند که گاها در اثر نقص سیستم لوله کشی فاضلاب و یا عوامل دیگر از دریچه های فاضلاب خارج می شوند.

بوی فاضلاب می تواند بسیار خطرناک باشد و باعث سر درد ، خواب آلودگی، بی حالی، حالت تهوع، استفراغ، تحریک چشم‌ها و سیستم تنفسی شود ، بنابر این باید فوری در جهت رفع بوی بد فاضلاب اقدام شود.

در بعضی از موارد علت بوی بد فاضلاب می تواند از گرفتگی لوله های فاضلاب باشد و یا مرگ جانوران کوچک مانند موش داخل سیستم لوله کشی فاضلاب ، به هر حال ابتدا باید علت نشت بو به داخل خانه مشخص شود و سپس برای رفع بوی بد فاضلاب اقدام شود.

دلیل بوی بد فاضلاب در خانه چیست؟

بوی بد فاضلاب نشان دهنده نشت گاز ســمــی سولفید هیدروژن یا گاز فاضلاب به داخل منزل است. این بو می تواند دائمی باشد و یا فقط در زمانهای مختلفی به مشام برسد. می تواند بسیار غلیظ باشد و یا بوی رقیقی داشته باشد.

همانطور که شما هم احساس کرده اید این بو می تواند بویی شبیه بوی تخم مرغ گندیده یا ماهی یا لاشه گندیده داشته باشد . می تواند در آشپزخانه ، توالت ، حمام و یا هرجای دیگر از ساختمان به مشام برسد.

در سیستم فاضلاب اصولا بعد از هر ورودی یک لوله به شکل حرف U انگلیسی نصب می شود و همواره مقداری آب داخل آن وجود دارد و باعث می شود بوی داخل فاضلاب به بیرون نشت نکند . در بسیاری از موارد مشکل بوی بد فاضلاب به دلیل نقص در همین سیستم به وجود می آید .

در کل می توان گفت گرفتگی لوله ها ، بازگشت یا ماندن فاضلاب در داخل لوله کشی ، نشت لوله های فاضلاب ، شیب نا مناسب لوله ها و … همگی باعث ایجاد بوی بد فاضلاب می شوند و تنها راه رفع آن آشنایی کامل با سیستم فاضلاب شهری ، تشخیص منبع و ارائه راهکار مناسب است .

راه های از بین بردن بوی بد فاضلاب خانگی:

  1. یک کاسه آب بردارید و 200 میلی لیتر سرکه و 100 گرم جوش شیرین به آن اضافه کنید و کمی آن را هم بزنید و در چاهک فاضلاب خالی کنید. این مخلوط در مجرای فاضلاب واکنش شیمیایی انجام می دهد و باعث جدا شدن جرم از لوله می شود. پس از 20 دقیقه یک یا دو لیتر آب جوش روی آن بریزید تا جرمها و چربی ها را شسته و ببرد.
  2. آب لیمو و جوش شیرین را به مقدار یک پیمانه آماده کنید، این دو را در یک کاسه ریخته و با هم حل کنید، سپس آن را به داخل لوله فاضلاب بریزید. پس از گذشت زمان کمی شیر آب سرد را باز کنید و اجازه دهید تا مقدار کمی آب به داخل چاه جریان یابد، این روش را چندین بار انجام دهید.
  3. لیمو و نمک و یخ را به داخل فاضلاب بریزید تا پس مانده های مواد غذایی را از هم جدا و بوی بد آن را از بین ببرد. لازم به ذکر است که این روش را باید چندین بار تکرار کنید.
  4. قالب های یخ را با سرکه پر کنید یک لیمو را برش زده و تکه ای از آن را در هر قالب یخ قرار دهید اجازه دهید این ترکیب یخ بزند و سپس آن ها را در یک کیسه در فریزر نگهداری کنید، مدت چند روز، چند عدد از آن ها را در سیستم فاضلاب ریخته و آب سرد را روی آن ها باز بگذارید تا خرد شوند.

روشهای دیگری نیز در اینترنت و شبکه های اجتماعی برای از بین بردن بوی بد فاضلاب آمده که هیچکدام تایید نشده اند و به روشهای خانگی معروفند. رفع بوی بد چاهک باید توسط متخصص و به روشهای اصولی و بعد از ریشه یابی انجام شود تا یکبار برای همیشه ریشه کن شود.

ما در خدمات فنی تهران سرویس کار می توانیم یکبار برای همیشه بوی بد فاضلاب چاهک آشپزخانه، حمام و توالت را به صورت تضمینی و با هزینه کم از بین ببریم.

جهت مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید:

09190708089 – 09104791030

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با ما