حفر چاه نو

به فرایندحفاری چاه که توسط دست ، ابزار و ماشین آلات انجام می گیرد به اصطلاح حفر چاه نو گفته می شود .

حفر چاه نو عملیاتی حساس و تخصصی به شمار می رود ، به طوری که باید قبل از حفاری محاسبات دقیقی از جمله سنجش وضعیت زمین ، عمق تقریبی چاه ، نوع چاه ، مساحت چاه ، دهنه و … صورت گیرد تا خطا و خطرات احتمالی حفاری به حداقل ممکن برسد .

پرسنل و متخصصان لوله بازکنی تهران سرویس کار دارای بیمه حوادث هستند و به کمک تجربه ، تجهیزات و ماشین آلاتی که در اختیار دارند می توانند در حفاری چاه جذبی ، چاه عمیق ، چاه نیمه عمیق ، چاه آب ، چاه فاضلاب و … به ساکنین تهران و حومه خدمت رسانی کنند .

لوله بازکنی تهران سرویس کار چندین شعبه در مناطق مختلف تهران دارد که به صورت شبانه روزی در خدمت شما عزیزان هستند و هر شعبه به صورت مستقل دارای تجهیزات جدید و حرفه ای و نیروهای آموزش دیده و با تجربه در زمینه حفر چاه هستند .

انواع چاه

حفاری چاه بسته به نوع چاه متفاوت است و هر چاه احتیاج به تجهیزات و دانش حفاری خاص خود دارد . به طور مثال حفر چاه نو عمیق با حفر چاه نو جذبی کاملا متفاوت است و نوع حفاری و عمق و دهنه و … کاملا تفاوت دارد . در زیر می توانید توضیحات کوتاهی در مورد انواع چاه که توسط لوله بازکنی تهران سرویس کار حفاری می شود مطالعه فرمائید .

  • حفر چاه جذبی : این نوع چاه دارای انباره ای با مساحت مشخص است که بسته به نوع خاک و مقدار خروجی ساختمان حفر می شود . در این نوع از چاه ها معمولا فاضلاب و پس آب ها در قسمت انباره جمع شده و آب از طریق خاک دیواره و کف چاه جذب می شود . تخلیه این نوع چاه ها معمولا به صورت دیر به دیر انجام می شود و در دراز مدت باعث سست شدن خاک زیر بنا می شود .
  • حفر چاه سپتیک : این نوع از چاه از نظر ساختار به چاه جذبی نزدیک است اما تفاوت عمده آن در این است که قسمت انباره چاه با سیمان و عایق های ضد آب پوشانده می شود . این امر سبب شده تا آب داخل چاه به بنا و خاک زیر بنا نفوذ نکند اما به نسبت چاه جذبی احتیاج به تخلیه سریع تر دارد .
  • حفر چاه آب نیمه عمیق : حفر چاه آب در حالت کم عمق و نیمه عمیق معمولا به صورت دستی و توسط مقنی انجم می شود و  کمتر احتیاج به ابزار آلات و ماشین های حفاری دارد . این نوع از چاه اصولا در مناطقی حفر می گردد که آب بسیار نزدیک به زمین است و دسترسی به آن راحت . پس از حفر چاه آب دهانه آن طوقه چینی شده و توسط مقنی محکم می شود .
  • حفر چاه عمیق : حفاری این نوع از چاه بدون در دست داشتن ماشین آلات حفاری و دانش فنی امکان پذیر نیست و حفر آن توسط افراد عادی و بدون دانش فنی خطرات بسیاری در بر دارد . لوله بازکنی تهران سرویس کار تجهیزات لازم برای حفر این نوع از چاه را داشته و به کمک متخخصین و پرسنل کارآزموده خود آماده خدمت رسانی به همشهریان تهرانی می باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با ما